Chyłka- seria kryminalna

Remigiusz Mróz to niemalże polski król kryminałów. Obecnie według wielu źródeł jest on najlepiej rozpoznawanym pisarzem w całej Polsce. Jego dzieła są uwielbiane przez wiele tysięcy fanów, a jedną ze sławniejszych propozycji jest ta z Joanną Chyłką. Chyłka to seria, która miała początek w 2015 roku. Obecnie seria cieszy się sporą popularnością, stała się zbiorem ponad 10 tomów, a na ekranach telewizorów pojawiała się również wersja serialowa. Warto przekonać się, co stoi za sukcesem serii oraz Chyłki.

Joanna Chyłka- przedstawienie postaci

Joanna Chyłka (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) to postać, która podobnie jak Remigiusz Mróz jest prawnikiem. Kobieta zajmuje się jednak nienudnymi sprawami takimi jak rozwód czy też sprawa spadkowa. Pod skrzydła trafiają przestępcy, którzy są winni różnym poważnym przewinieniom jak na przykład morderstwo. Chyłka zawsze dba o dobro swojego klienta, więc w stanie zrobić wiele, by każda sprawa zakończyła się wygraną i sukcesem. Czasem na szali stawia swoje własne zdrowie. W jej zmaganiach z prawem pomaga jej także jej asystent i aplikant Kordian. Jest to jedna z ważniejszych postaci w książce, która odegra jeszcze nie raz kluczową rolę.

Joanna Chyłka i Kordian Oryński

Jednym z istotniejszych wątków w książce jest to, co dzieje się między Kordianem, a Chyłką. Kordian jest jeszcze bardzo młody, nie rozstał się jeszcze z uczelnią, ale jego kariera ma szansę zacząć się pod skrzydłami Chyłki, która ma wielką renomę. Kordian stanie się nie tylko najbliższym współpracownikiem Chyłki, ale też jej kochankiem. Między tą dwójką coś wyraźni zacznie iskrzyć, a pozostanie już tylko kwestia, czy to uczucie powinno się rozwinąć. Warto wiedzieć, że Chyłka oraz Kordian przejdą razem przez wiele wzlotów i upadków, aż do ślubnego ołtarza. O tym czytelnik będzie miał okazję dowiedzieć się w części Chyłka Skazanie. Jest to jedna z nowszych części, gdzie czytelnik dowiaduje się o ślubie Chyłki, a także o tym, jak Chyłka podjęła się sprawy fałszywego samobójstwa. W tej części zostaje również poruszona kwestia matki Chyłki.